HercegovinaSportVijesti

Odjava 28. kola Druge lige FBiH

U nedjelju 26. maja odigralo se šest utakmica 28. kola Druge lige FBiH, grupe Jug, dok se u subotu 25. maja igrala jedna utakmica.

Ovo kolo u subotu 25. maja u Čitluku su otvorili NK Brotnjo i NK Grude, u 22. minuti Musa je doveo domaći sastav u prednost 1:0, u 39. minuti Sesar je izjednačio na 1:1, dvije minute kasnije, Vrljić je pogodio za novo vođstvo domaćih 2:1, da bi isti igrač u 49. minuti povećao na 3:1, u 56. minuti Ćorić je pogodio za 4:1, u 76. minuti Bašić je smanjio prednost na 4:2, a Aničić je u 87. minuti postavio konačnih 4:3.

U nedjelju 26. maja u Podhumu NK Kamešnica je ugostitila FK Klis, koja je u prvih 25. minuta imala prednost od 3;0, Čeko 6. minuta, Stanić 22. i Petrović 25.

U Ljubuškom NK Ljubuški je domaćin NK Međugorje, Bebek je u petoj minuti doveo Ljubušake u prednost 1;0, Miloš je u 45. minuti povećao na 2:0, a Bebek je u 45. minuti postavio konačnih 3:0.

Lider NK Kruševo će ugostiti gornjevakufsku NK, u 13. minuti Čule je doveo domaće u prednost 1;0, u 23. minuti Glavaš je poravnao na 1:1, da bi Salko Jazvin u 43. minuti doveo svoju ekipu u prednost 2:1, Glavaš je u 49. minuti izjednačio na 2:2, a Turajlić je u 66. minuti svojim golom donio pobjedu ekipi NK Kruševo, 3:2.

NK Neum za rivala je imao NK Troglav 1918 , u 8. minuti Šakić je pogodio za 0:1, u 11’ minuti je pogodio za 0:2, Banović je u 45. minuti povećao na 0:3, u 55 L. Vuletić smanjio na 1:3, N. Vuletić tri minute pogađa za 2:3, Previšić u 75. minuti izjednačuje na 3:3, u 78. minuti Vidović u 78. minuti ponovo dovodi NK Troglav u vođsvo 3:4, u 80. minuti Mustapić izjednačuje na 4:4, da bi Jure Lovrić u nadoknadi izgubljenog vremena donio pobjedu NK Neumu 5:4.

Jablanička FK Turbina će ugostiti NK Stolac, u drugoj minuti Haris Zukić je doveo Turbinu u Prednost 1:0, izjednačio je Stanković u 45. minuti 1:1, da bi Zukić u 45. minuti doveo Turbinu u prednost 2:1.

Prozorska NK Rama je domaćin NK Čapljini, Grbavac je u minuti minuti pogodio za 1:0 (AG), izjednačio je Brajković.

U ovom kolu strijelci su bili veoma efikasni postigavši 32 gola.

Subota, 25 maj

Čitluk : NK Brotnjo – NK Grude 4:3 (Musa 22’ Vrljić 41’ 49’ Ćorić 56’ /Sesar 39’ Bašić 76’ Ančić 87’)

Nedjelja, 26. maj

Podhum : NK Kamešnica – FK Klis 3:0 (Čeko 6’ Stanić 22’ Petrović 25’)

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Međugorje 3:0 (Bebek 5’ 68’ Miloš 45’)

Mostar : NK Kruševo – NK Sloga 3:2 (Čule 13’ Jazvin 43’ Turajlić 66’ / Glavaš 23’ 49’)

Neum : NK Neum – NK Troglav 1918 5:4 (L. Vuletić 55’ N. Vuletić 72’ Previšić 75’ Mustapić 80, Lovrić 90+3 , /Šakić 8’ 11’ Banović 45’ Vidović 78’)

Jablanica : FK Turbina – NK Stolac : (Zukić 2’ 45’ /Stanković 10’)

Prozor-Rama : NK Rama – NK Čapljina 1:1 (Grbavac ‘ (AG)/Brajković 66’)