BiHHercegovinaSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 26. kolo Druge lige FBiH

U Ljubuškom, NK Ljubuški je bio domaćin sastavu NK Višići, gosti su u 37. minuti preko Dovedana poveli 0:1, u 77. minuti Brkić je izjednačio na 1:1, da bi Buntić donio tri boda sastavu iz Višića 1:2.

Desetoplasirani Neum, 28 bodova, je ugostio gornjevakufsku NK Slogu, u 5. minuti Mustafić je doveo Neum u prednost 1:0, u 23. minui Nikola Vuletić je postigao autogol 1:1, u 59. minuti Maslač je doveo domaće u prednost 2:1, a Krmek je u 89’ minuti postavio konačnih 3:1.

Prozorska NK Rama primila u goste NK Međugorje koje je preko Miličevića u 29. minuti doveo NK Međugorje u vođstvo 0:1, potom je Petar Bandić positigao četiri gola, 60. minuta, 0:2, 65. minuta 0:3, 70. minuta 0:4, 73. minuta 0:5, a goleadu je završio Miličević svojim drugim golom za 0:6.

Fenjeraš NK Kamešnica je ugostila sastav ekipe NK Troglava 1918, Josip Vidović je u 29. minuti doveo NK Troglava 198 u prednost 0:1.

U Jablanici se igrao komšjiski derbi između FK Turbine i FK Klisa iz Buturović Polja, u 7. minuti mlađahni Mirnes Jahić je doveo Klišane u prednost, 0:1, u 22. minuti veznjak FK Klisa Maid Graho je povećao prednost FK Klisa, na 0:2, četiri minute kasnije, talentovani Seid Omerović je povećao na 0:3, u 79. minuti Haris Zukić je smanjio na 1:3.

NK Stolac je domaćin sastavu NK Grude, NK Stolac je slavio rezultatom 2:0.

NK Brotnjo je ugostio NK Čapljinu koja je pretposljednja na tabeli, već u 5. i 7. minuti bilo je 2:0 za NK Brotnjo, strijelac Mate Juričić, u 35. minuti Krtalić je povećao na 3:0, u 40. minuti Pažin je smanjio rezultat, 3:1, u 72. minuti Tomičić je posigao autogol za 4:1. Ćorić je u 77. minuti postavio konačnih 5:1.

Ljubuški: NK Ljubuški – NK Višići 1:2 (Brkić 77’ /Doveden 37’ , Buntić 60’).

Neum : NK Neum – NK Sloga 3:1 ( Mustapić 5’ Maslač 59’ Krmek 89’ / Vuletić 23’ AG).

Prozor – Rama : NK Rama – NK Međugorje 0:6 (Miličević 29’ 52’ Bandić 60, 65’ 70’ i 73’ )

Jablanica: FK Turbina – FK Klis 1:3 (Zukić 79'/ Jahić 7’ Graho 22’ Omerović 26’).

Stolac : NK Stolac – NK Grude 2:0 (R. Stanković 47’ P. Snaković 47)

Čitluk : NK Brotnjo – NK Čapljina 5:1 (Juričić 5’ 7’ Krtalić 35’ Tomičić 72’ AG, Ćorić 77'/Pažin 40’)

Podhum : NK Kamešnica – NK Troglav 1918 1:1 (Čeko 78’ /Vidović 29’).