BiHHercegovinaSportVijesti

Velež slavio protiv Posušja, Željo savladao Tuzla City

U okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Rođeni snage su odmjerili FK Velež i HŠK Posušje, a krajnji rezultat je 2:0 za domaću ekipu.

U 15. minuti Velež dolazi do vodstva preko Mlinarića nakon što je on iskoristio odličan centrašut od Šturma. U 24. minuti Velež je mogao da poveća prednost, Vehabović će nakon sjajne akcije pogodio prečku. Veležje postigao još jedan gol, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 59. minuti Hadžikić sjajno brani u dva navrata, prvi put udarac sa 30 metara, a nako toga i šut Petrovića.

Nakon dosta promašenih prilika Haskić je kaznio goste i povećao prednost za svoju ekipu u 68. minuti. Gosti su pokušali i u 72. minuti preko Petroviča, ovog puta je lopta otišla iznad gola.

Rođeni u narednom kolu igraju protiv Širokog Brijega.

Željezničar je na Grbavici u duelu 30. kola PL BiH savladao Tuzla City sa 2:0 i tri kola prije kraja osigurao opstanak.

Plavi su poveli u 37. minuti.Saudijski veznjak Al Jaber je sjajno asistirao, a Sulejman Krpić zabio za 1:0.

Trijumf je potvrdio Krpić svojim drugim golom u 68. minuti meča.

Bila je ovo treća vezana pobjeda za tim sa Grbavice, a sva tri trijumfa su ostvarili pod vodstvom novog trenera Dine Đurbuzovića.Željezničar je u zadnje tri utakmice zabio pet golova, a primio jedan.

Ekipa Želje je trenutno na sedmom mjestu sa 36 bodova.Tuzla je pretposljednja sa 27 bodova i sada ima male šanse da ostane u ligi.

U narednom kolu Željo gostuje Igmanu, a Tuzla će dočekati Borac.