Pozivamo Vas da se večeras u 21:15 h pridružite klubu navijača "Red Army" Konjic na Platou kod konjičke ćuprije. Crvena Armija će bakljadom čestitati voljenom klubu ulazak u Premijer ligu.

"Konjic živi za Velež!"- poručili su iz kluba navijača "Red Army" Konjic.

Novikonjic.ba

U srijedu 29. maja igra se 29. Vanredno kolo Druge lige FBiH, grupa " Jug ", derbi kola se igra u Gornjem Vakufu / Uskoplju između domaće Sloge i drugoplasirane ekipe Posušja. Ovaj derbi bi mogao odlučiti koja će ekipa osvojiti titulu prvaka na drugoligaškom " Jugu " . Ovaj derbi je povjeren, Mostarcu, Mrinu Sutonu, pomagat će mu Toni Bandić iz Gruda i Andrija Dolić iz Prozora / Rame, dok je delegat, Tomislav Čuić iz Tomislavgrada .

Lider Klis će ponovo biti domaćin u ovom kolu, ovaj put u Buturović Polje stiže mostarski Branitelj, domaći su apsolutni favoriti.

Ekipe Brotnjo Čitluka i Rame su favoriti u domaćim duelima sa ekipama, Stoca, odnosno, Troglava 1918.

Na preostale tri utakmice se očekuje nezvjesnost u susretima u Jablanici gdje Turbina ugoščuje Grude, Kamešnica ekipu Tomislava i Bjelopoljac ekipu Neuma.

Srijeda, 29. maj u 17:30 sati:

Gornji Vakuf / Uskoplje: Sloga - Posušje , glavni sudija: Marin Suton ( Mostar ), pomoćnici: Toni Bandić ( Grude ) i Andrija Dolić ( Prozor / Rama ), delegat: Tomislav Čuić ( Tomislavgrad ) .

Čitluk: Brotnjo Čitluk - Stolac , Mario Pejić ( Mostar ), Marijan Ćosić i Darijo Lovrić oba Široki Brijeg, Vinko Begić ( Posušje ).

Podhum kod Livna : Kamešnica - Tomislav , Sandi Ljevo ( Mostar ), Adnan Arfadžan ( Jablanica ) i Anis Kalajdžić ( Mostar ), Marko Jonjić ( Kupres ) .

Buturović Polje : Klis - Branitelj , Drago Tabak ( Tomislavgrad ), Dominik Jureta i Antonio Čačija oba Livno, Nedžad Pehilj ( Stolac ) .

Jablanica : Turbina - Grude , Ivan Jurič ( Tomislavgrad ), Antonio Marčinko ( Mostar ) i LukaPapac ( Tomislavgrad ), Zdenko Golemac ( Mostar ) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac - Neum , Jure Delić ( Mostar ), Matej Bevanda ( Čitluk ) i Jozo Jozić ( Mostar ), Almir Miljević ( Konjic ) .

Prozor / Rama : Rama - Troglav 1918 , Sehmin Hakalović ( Konjic ), Oliver Kožul ( Ljuti Dolac ) i Tomislav Pušić ( Mostar ), Damir Kljajo ( Mostar ) .

Ismet Nimanović

Utrka za prvaka Druge lige FBiH, grupe Jug je neizvjesna skoro od samog početka prvenstva između Klisa iz Buturović Polja i bivšeg premijerligaša ekipe Posušja.

Domaće pobjede Klisa i Posušja, Tomislav u derbiju bolji od Brotnjo Čitluka.

Kadetkinje Ženskog košarkaškog kluba "Konjic" na finalnom turniru državnog prvenstva osvojile su treće mjesto i bronzanu medalju što je veliki uspjeh ne samo za ovaj klub nego i grad Konjic.

Odigrane su utakmice predposljednjeg 29. kola Prve lige FBiH koje je razriješilo ptanje ekipe koja će naredne sezone igrati u BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine, dok se situacija oko opstanka nakon ovog kola još više zakomplikovala.

U nedjelju 26. maja igraju se utakmice 24. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug ".

Kadetkinje Ženskog košarkaškog kluba Konjic u subotu 25.maja i nedjelju 26. maja u sarajevskoj Skendereiji igraju finalni turnir kadetskog prvenstva BiH za titulu državnog prvaka u svojoj kategoriji. Protivnici košarkašicama Konjic bit će ekipe Banovići i Leotar Trebinje.

U Skenderiji će u subotu i nedjelju će biti odigrana komplet završnica Lige mladih. Za naslov prvaka Bosne i Hercegovine boriće se po tri najbolje ekipe u pet kategorija.

Raspored i satnice utakmica su sljedeći:

Juniori- Subota 25.05.2019.:

10:00 Spars – Široki (dvorana D1),

18:00 Zrinjski – Spars (dvorana D1),

Nedjelja 26.05.2019.:

13:00 Široki – Zrinjski (dvorana D1).

Juniorke - Subota 25.05.2019.:

12:00 Orlovi – Leotar (dvorana D1),

20:00 Mladi Krajišnik – Leotar (dvorana D1),

Nedjelja 26.05.2019.:

09:00 Orlovi – Mladi Krajišnik (dvorana D1).

Kadeti - Subota 25.05.2019.:

14:00 Široki – Spars (dvorana D1),

19:00 Student Igokea – Široki (dvorana D2).

Nedjelja 26.05.2019.:

11:00 Spars – Student Igokea (dvorana D1).

Kadetkinje - Subota 25.05.2019.:

16:00 Konjic – Banovići (dvorana D1).

Nedjelja 26.05.2019.:

09:00 Leotar – Konjic (dvorana D2),

13:00 Banovići – Leotar (dvorana D2).

Pioniri - Subota 25.05.2019.:

12:00 Spars – Budućnost (dvorana D2),

17:00 Rookie – Spars (dvorana D2).

Nedjelja 26.05.2019.:

11:00 Budućnost – Rookie (dvorana D2).

Poželimo sreću mladim konjičankama i da se u svoj Konjic vrate sa titulom državnog prvaka.

Enver Nimanović

Nakon završetka A1 lige BiH u kojoj je Košarkaški klub Konjic osvojio deveto mjesto rukovodstvo kluba donijelo je odluku o smjeni trenera Edina Čajića.

Page 5 of 75