Najava 22. kola Druge lige FBiH, grupa Jug: Derbi kola u Prozoru/Rami, stiže gornjevakufska Sloga, laki domaći susreti Klisa i Posušja

U subotu i nedjelju 11. i 12. maja igraju se utakmice 22. kola Druge lige FBiH, grupa Jug.

Ovo kolo u subotu 11. maja otvaraju u Grudama, istoimena domaća ekipa koja je na predposljednjem mjestu i sedmplasirana ekipe Brotnjo Čitluk. Domaćoj ekipi itekako je potrebna pobjeda da mirnije odigrali posljednja 4 kola.

U ovom kolu lider Klis će na svom stadionu, nakon sudijske krađe u Bijelom Polju ugostiti ekipu jablaničke Turbine koja je na posljednjem mjestu, a i prvi pratilac hercegovačkog Hofenheima, Posušje u ovom kolu bi trebao imati lakši domaći zadatak protiv Kamešnice.

Trećeplasirani Neum koji je u prošlom kolu doživio visok poraz od 0:6 na gostovanju u Tomislavgradu, u ovom kolu će ugostiti ekipu NK Stolac i to im je prilika da " nekako " poprave dojam iz prošlog kola.

Derbi ovog kola koji je ujedno komšijski se igra u Prozoru / Rami između petoplasirane Rame, 36 bodova i za mjesto niže plasirana gornjevakufska Sloga koja ima bod manje od svog domaćina. Ovo je utakmica prestiža na kojoj će prisutni gledaoci vidjeti sigurno kvalitetnu utakmicu, punu neizvjesnosti .

I u Livnu se igra derbi, ali komšijski po tabeli, sastaju se devetoplasirani domaći Troglav 1918, 28 bodova i za mjesto bolje plasirana ekipa Bjelopoljac koji ima dva boda više od domaće ekipe.

U Mostaru 11 - plasirani Branitelj će ugostiti Tomislav koji je u vrhu tabele, ovdje su moguća sva tri znaka -

Subota, 11. maj u 17:00 sati:

Grude: Grude - Brotnjo Čitluk, glavni sudija: Denis Limov ( Gabela ), pomoćnici: ToniBandić ( Grude ) i Darijo Lovrić ( Široki Brijeg ), delegat: Muhamed Kajan ( Blagaj ).

Nedjelja, 11. maj u 17:00 sati:

Neum: Neum - Stolac, Elvir Čilić ( Jablanica ), Merima Tanović i Adis Šabanović Mostar, Almir Miljević ( Konjic ) .

Prozor / Rama: Rama - Sloga, Sehmin Hakalović ( Konjic ), Marko Blažević ( Mostar ) i Adnan Arfadžan ( Jablanica ), Marko Jonjić ( Kupres ) .

Posušje: Posušje - Kamešnica, Oliver Kožul ( Ljuti Dolac ), Tomislav Pušić i Aldin Žetica, Igor Mehler svi Mostar .

Buturović Polje: Klis - Turbina, Sandi Ljevo ( Mostar ), Andrija Dolić ( Prozor / Rama ) i Anis Kalajdžić ( Mostar ), Mario Miškić ( Mostar ) .

Livno: Troglav 1918 - Bjelopoljac, Dragan Suton ( Mostar ), Antonio Marčinko ( Čitluk ) i Armin Đulić ( Mostar ), Blagoje Soldat ( Glamoč ) .

Mostar: Branitelj - Tomislav , Mario Pejić ( Grude ), Matej Bevanda ( Čitluk ) i Marijan Ćosić ( Široki Brijeg ), Ivica Mikulić ( Široki Brijeg ) .

Ismet Nimanović

Rate this item
(0 votes)