Rezime 25. kola Prve lige FBiH: Pobjeda Rođenih u Novom Travniku, derbi začelja Vitezu, visoke pobjede Goražda i Zvijezde

U 25. kolu Prve lige FBiH, lider mostarski Velež je golovima Behrama i Ovčine slavio u Novom Travniku, dok je njihov pratilac na domaćem terenu savladao Čapljinu rezultatom 4:1.

Na tri utakmice u Goraždu, Gradačcu i Vitezu strijelci su bili veoma efikasni, postigli su čak 20 golova. U Goraždu, istoimena ekipa je savladala bihaćko Jedinstvo rezultatom, 6:1, iskusni Dario Blagojević je na ovoj utakmici za 32. minuta postigao čak pet golova, u u Gradačcu, 20 - godišnji Jovo Lukić je za samo šest minuta postigao het - trik u pobjedi domaće Zvijezde protiv visočke Bosne od, 6:0.

Na derbiju začelja u Vitezu između istoimene ekipe i Slavena viđeno je čak sedam golova. Gosti su prvi stekli prednost, Junuzović, 26', da bi Sarvan poranao na 1:1 u 43. minuti. U drugom poluvremenu Ćatić i Imamović postižu golve za domaće za, 3:1, da bio Nirnes i Haris Salihović u 72' i 75, porvanali na 3:3. U nadoknadi izgubljenog vremena 90+4' Sarvan je iz " slobodnjaka " 4:3, donio vijednu pobjedu domaćoj ekipi.

Orašje je u derbiju kola na svom travnjaku savladalo ekipu kakanjskog Rudara, 3:1 ( Živković, Lugavić, Mikić, gol za Kakanjce je postigao Mušija ), a puleni trenera Igmana Nedima Jusufbegovića su u Konjicu savladali tešanjski TOŠK, 3:0, jedini susret bez golova je odigran u Jajcu između ekipa Metalleghe BSI i Bratstva iz Gračanice.

Rezultati:

Konjic: Igman - TOŠK 3:0 ( Kašić 13' iz 11m. Devedžić 45+1 AG, Hrvanović 52' ),

Vitez: Vitez - Slaven 4:3 ( Sarvan 43' 90+4' Ćatić 51' Imamović 64' / Junuzović 26' M. Salihović 72' H. Salihović 75' ) ,

Orašje: Orašje - Rudar 3:1 ( Živković 30' Lugavić 45+1' Mikić 75' / Mušija 85' ) ,

Goražde: Goražde - Jedinstvo 6:1 ( Dario Blagojević 18' 21' 25' 32' 50' Gluhačević 54' / Bijedić 45' ) ,

Novi Travnik: Novi Travnik - Velež 0:2 ( Behram 66' Ovčina 83' ),

Gradačac: Zvijezda - Bosna 6:0 ( Jovo Lukić 2' 6' 8' Vulić 46' Turbić 79' Šarić 90+ 1' iz 11m. ) ,

Sarajevo: Olimpik Čapljina 4:1 ( Džafić 3' Osmanović 9' 66' iz 11m. 81' / Jazvin 16' iz 11m. ) .

Jajce: Metalleghe BSI - Bratstvo 0:0 .

U ovom kolu postignuta su 34 gola, sudije su pokazale 30 žutih i 2 crvena kartona, dosuđeno je osam penala, ukupono posjećemost bila je 1. 480 gledalaca, najviše u Novom Travniku njih 450.

Tabela: 1. FK Velež 25 19 4 2 65:16 61

1. FK Olimpik 25 18 6 1 46:10 60
  2. NK TOŠK 25 12 4 9 36:31 40
  3. NK Zvijezda 25 12 4 9 37:34 40
  4. NK Orašje 25 10 7 8 32:27 37
  5. FK Goražde 25 11 3 11 37:29 36
  6. FK Rudar 25 11 3 11 42:41 36
  7. NK Bratstvo 25 11 3 11 28:28 36