Print this page

Najava, 18. kolo Druge lige FBiH, grupa, Jug: Derbi u Prozoru / Rami gostuje Brotnjo Čitluk, Klis i Posušje domaćini

U 18. kolu Druge lige FBiH , grupa Jug, derbi se igra u Prozoru / Rami gdje četveroplasirana domaća Rama, 30 bodova ugoščuje za mjesto boolje plasiranu ekipu bivšeg prvaka BiH, ekipu Brotnjo Čitluka koja ima bod više od domaće ekipe.

U ovom kolu lider na tabele Klis je domaćin predposljednjoj ekipi Stoca, a prvi pratilac hercegovačko Hofenheima, bivši premijerligaš Posušje je takođe domaćin, ekipi Neuma.

Veoma zanimljivo će biti u Livnu gdje šetoplasirani Troglav 1918, 26 bodova prima u goste osmoplasiranog Tomislava koji ima dva boda manje od Livnjaka.

" Fenjeraš " jablanička Turbina će ugostiti devetoplasiranog Bjelopoljca, ovo je prilika Jablaničanima da se pobjedom nadaju opstanku, a i gosti imaju svoje planove, te se očekuje neizvjesna utakmica.

Gornjevakufska Sloga, 25 bodova, na svom travnjaku igra utakmicu protiv Kamešnice
koja ima deset bodova manje od domače ekipe, ovdje se očekuje pobjeda domaćih za bolju poziciju na tabeli.

Isto to očekuje i mostarski Branitelj u duelu sa ekipom Gruda koja je u prošlom kolu sve iznenadila pobjedom nad Posušjem.


Subota, 13. april u 16:00 sati

Jablanica: Turbina - Bjelopoljac, glavni sudija: Sehmin Hakalović ( Konjic ),pomoćnici: Dalibor Mavrak i Anis Kalajdžić, delegat: Zdenko Golemac svi Mostar .

Nedjelja, 14. april u 16,00 sati,

Buturović Polje: Klis - Stolac , Denis Limov ( Gabela ), Sandi Ljevo ( Mostar ) i Andrija Dolić ( Prozor / Rama ), Muhamed Kajan ( Blagaj ) .

Mostar: Branitelj - Grude , Jure Delić ( Mostar ), Marko Blažević ( Mostar ) i Matej Bevanda ( Čitluk ), Armin Ćerić ( Mostar ) .

Posušje: Posušje - Neum , Mario Pejić ( Grude ), Marijan Ćosić ( Široki Brijeg ) i Toni Bandić ( Grude ), Ivica Mikulić ( Široki Brijeg ) .

Prozor / Rama: Rama - Brotnjo Čitluk , Drago Tabak, Ivan Jurić i i Luka Papac svi Tomislavgrad ), Mario Miškić ( Mostar ) .

Livno: Troglav 1918 - Tomislav , Oliver Kožul ( Ljuti Dolac ), Mario Suton ( Mostar ) i Antonio Marčinko ( Čitluk ),Mihovič Klišanin ( Šujica ) .

Gornji Vakuf / Uskoplje: Sloga - Kamešnica , Dominik Jureta, Ivo Maglica i i Antonio Čačija svi Livno, Blagoje Soldat ( Glamoč ) .

Ismet Nimanović

Rate this item
(0 votes)