Domaći fudbal / Najava, 11. kolo Druge lige FBiH, grupa, Jug - Derbi u Prozoru / Rami, lider Posušje u Jablanici, Tomislav u Čitluku

11. kolo Druge lige FBiH, grupa, Jug, donosi derbi kola koji se igra u Prozoru / Rami gdje trećeplasirana Rama, 20 bodova, prima u goste drugoplasirani Klis koji ima četiri boda više i u sjajnoj je seriji od sedam uzastopnih pobjeda uz gol razliku, 28:3.

U Gornjem Vakufu / Uskoplju i Čitluku igraju se još dva derbija, gdje Sloga, odnosno Brotnjo Čitluk ugoščuju, Troglav 1918, te Tomislava. Sloga i njen rival Troglav su i komšije na tabeli, Troglav ima 18 bodova, a njegov rival bod više, četvreoplasirani Brotnjo Čitluk, 19 bodova, a Tomisalav je na osmom mjestu sa pet bodova manje.

Lider Posušje ne bi trebao imati težak gostujući zadatak u Jablanici protiv domaće Jablanice, ali Posušaci imaju već loša iskustva sa kao gosti sa ekipama iz donjeg dijela tabele.

Ekipa Kamešnice, 12. mjesto, 4 boda u ovom kolu će ugostiti ekipu Neuma koja ove jeseni igra veoma dobro, a " fenjeraš" Stolac, 4 boda je domaćin ekipi mostarskog Branitelja koji ima 12 bodova. U Bijelom Polju 10- plasirani Bjelopoljac, 10 bodova, igra kao domaćin sa još jednom ekipom koja je među tri posljednjeplasirane ekipe, Grude koji ima isto bodova kao Kamešnica i Stolac.

Subota, 03. novembar u 13:30 sati

Jablanica: Turbina -Posušje , glavni sudija: Drago Tabak ( Tomislavgrad ), pomoćnici:
Ivo Maglica ( Livno ) i Andrija Dolić ( Prozor / Rama ), delegat: Ivo Karačić ( Biletić Polje ).

Stolac: Stolac - Branitelj, Robert Lozančić ( Livno ), Matej Bevanda ( Čitluk ) i Antonio Čačija ( Livno ), Mladen Čorluka ( Grude ).

Nedjelja, 04. novembar u 13:30 sati

Čitluk: Brotnjo Čitluk - Tomislav, Oliover Kožul ( Ljuti Dolac ), Marijan Ćosić i Dario Lovrić oba Široki Brijeg, Igor Melher ( Mostar ).

Podhum, Livno: Kamešnica - Neum, Elvir Čilić ( Jablanica ), Sandi Ljevo ( Mostar ) i Luka Papac ( Tomislavgrad ), Blagoje Soldat ( Glamoč ).

Bijelo Polje: Bjelopoljac - Grude, Sehmin Hakalović ( Konjic ), Tomislav Pušić i Anis Kalajdžić, Almir Čišić svi Mostar.

Gornji Vakuf / Uskoplje: Sloga - Troglav 1918, Denis Limov ( Gabela ), Anel Puce ( Mostar ) i Adnan Arfadžan ( Jablanica ), Nedžad Pehilj ( Stolac ).

Prozor / Rama: Rama - Klis , Jure Delić ( Mostar), Marko Blažević ( Mostar ) i Antonio Marčinko ( Čitluk ), Tomo Kokalović ( Bosansko Grahovo ).

Ismet Nimanović

Rate this item
(0 votes)