Počinje Svjetsko prvenstvo u Rusiji: Raspored i satnica svih mečeva

Utakmicom između domaćina Rusije i Saudijske Arabije danas počinje Svjetsko prvenstvo u nogometu na kojem će se za titulu prvaka svijeta boriti ukupno 32 reprezentacije.

Prvi meč se igra na moskovskom stadionu Luzhniki, a pravdu na terenu će dijeliti argentinski sudijski tim s Nestorom Pitonom na čelu. Pitona je sudio i na prošlom Mundijalu u Brazilu.

Prije meča je najavljena ceremonija otvaranja na kojoj će nastupiti britanska muzička zvijezda Robbie Williams.

Tokom svjetskog prvenstva odigrat će se ukupno 64 utakmice, a finalni meč na rasporedu je 15. jula i igrat će se također u Moskvi.

U prvoj fazi prvenstva u osam grupa će se do 28. juna igrati ukupno 48 mečeva, a po dvije najbolje selekcije iz grupa uči će u osminu finala.

Druga faza takmičenja počinje 30. juna, a pobjednici u tim mečevima idu korak dalje ka finalu. Mečevi narednih faza se sklapaju shodno ranije određenom križanju grupa.

Meč za treće mjesto na rasporedu je dan uoči finala, 14. jula, i igrat će se u St. Petersburgu.

Raspored utakmica:

14. juna

17:00 A-grupa: Rusija – Saudijska Arabija (Moskva)

15. juna

14:00 A-grupa: Egipat – Urugvaj (Jekaterinburg)

17:00 B-grupa Maroko – Iran (St. Peterburg)

20:00 B-grupa: Portugal – Španija (Soči)

16. juna

12:00 C-grupa: Francuska – Australija (Kazan)

18:00 C-grupa: Peru – Danska (Saransk)

15:00 D-grupa: Argentina – Island (Moskva)

21:00 D-grupa: Hrvatska – Nigerija (Kaliningrad)

17. juna

14:00 E-grupa: Kostarika – Srbija (Samara)

20:00 E-grupa: Brazil – Švicarska (Rostov na Donu)

17:00 F-grupa: Njemačka – Meksiko (Moskva)

18. juna

14:00 F-grupa: Švedska – Južna Koreja (Nižnji Novgorod)

17:00 G-grupa: Belgija – Panama (Soči)

20:00 G-grupa: Tunis – Engleska (Volgograd)

19. juna

20:00 A-grupa: Rusija – Egipat (St. Peterburg)

14:00 H-grupa: Kolumbija – Japan (Saransk)

17:00 H-grupa: Poljska – Senegal (Moskva)

20. juna

17:00 A-grupa: Urugvaj – Saudijska Arabija (Rostov na Donu)

14:00 B-grupa: Portugal – Maroko (Moskva)

20:00 B-grupa: Iran – Španija (Kazan)

21. juna

14:00 C-grupa: Danska – Australija (Samara)

17:00 C-grupa: Francuska – Peru (Jekaterinburg)

20:00 D-grupa: Argentina – Hrvatska (Nižnji Novgorod)

22. juna

17:00 D-grupa: Nigerija – Island (Volgograd)

14:00 E-grupa: Brazil – Kostarika (St. Peterburg)

20:00 E-grupa: Srbija – Švicarska (Kaliningrad)

23. juna

17:00 F-grupa: Južna Koreja – Meksiko (Rostov na Donu)

20:00 F-grupa: Njemačka – Švedska (Soči)

14:00 G-grupa: Belgija – Tunis (Moskva)

24. juna

14:00 G-grupa: Engleska – Panama (Nižnji Novgorod)

17:00 H-grupa: Japan – Senegal (Jekaterinburg)

20:00 H-grupa: Poljska – Kolumbija (Kazan)

25. juna

16:00 A-grupa: Urugvaj – Rusija (Samara)

16:00 B-grupa: Saudijska Arabija – Egipat (Volgograd)

20:00 B-grupa: Španija – Maroko (Kaliningrad)

20:00 B-grupa: Iran – Portugal (Saransk)

26. juna

16:00 C-grupa: Danska – Francuska (Moskva)

16:00 C-grupa: Australija – Peru (Soči)

20:00 D-grupa: Island – Hrvatska (Rostov na Donu)

20:00 D-grupa: Nigerija – Argentina (St. Peterburg)

27. juna

16:00 F-grupa: Meksiko – Švedska (Jekaterinburg)

16:00 F-grupa: Južna Koreja – Njemačka (Kazan)

20:00 E-grupa: Srbija – Brazil (Moskva)

20:00 E-grupa: Švicarska – Kostarika (Nižnji Novgorod)

28. juna

16:00 H-grupa: Senegal – Kolumbija (Samara)

16:00 H-grupa: Japan – Poljska (Volgograd)

20:00 G-grupa: Engleska – Belgija (Kaliningrad)

20:00 G-grupa: Panama – Tunis (Saransk)

30. juna

osmina finala

16:00 1. C-grupa – 2. D-grupa (Kazan)

20:00 1. A-grupa – 2. B-grupa (Soči)

1. jula

osmina finala

16:00 1. B-grupa – 2. A-grupa (Moskva)

20:00 1. D-grupa – 2. C-grupa (Nižnji Novgorod)

2. jula

osmina finala

16:00 1. E-grupa – 2. F-grupa (Samara)

20:00 1. G-grupa – 2. H-grupa (Rostov na Donu)

3. jula

osmina finala

16:00 1. F-grupa – 2. E-grupa (St. Peterburg)

20:00 1. H-grupa – 2. G-grupa (Moskva)

6. jula

četvrtfinale

16:00 pobjednik A1/B2 – pobjednik C1/D2 (Nižnji Novgorod)20:00 pobjednik E1/F2 – pobjednik G1/H2 (Kazan)

7. jula

četvrtfinale

16:00 pobjednik F1/E2 – pobjednik H1/G2 (Samara)20:00 pobjednik B1/A2 – pobjednik D1/C2, Soči

10. jula

polufinale

20:00 pobjednik četvrtfinala 1 – pobjednik četvrtfinala 2 (St. Peterburg)

11. jula

polufinale

20:00 pobjednik četvrtfinala 3 – pobjednik četvrtfinala 4 (Moskva)

14. jula

16:00 utakmica za 3. mjesto (St. Peterburg)

15. jula

17:00 finale (Moskva)

https://www.index.ba/pocinje-svjetsko-prvenstvo-u-rusiji-raspored-i-satnica-svih-meceva/

NK

Rate this item
(0 votes)