Domaći fudbal: Najava 10. kolo Prve lige FBiH, grupa Jug

Derbi u Sarajevu, MNK Dia BiH ugoščuje MNK Slogu, zanimljivo u Mostaru "Kiše" protiv lidera MNK Buba Mare, derbi začelja u Jablanici.

Ovog vikenda igraju se utakmice 10. kola Prve lige FBiH u futsalu. Derbi kola se igra u Sarajevu, gdje trećeplasirana ekipa MNK Dia BiH (18 bod.) prima u goste drugoplasiranu ekipu MNK Slogu iz Gornjeg Vakufa / Uskoplja (22 boda). Lider MNK Buba Mara gostuje u Mostaru protiv petoplasirane ekipe MNK Mostarske kiše. U Jablanici se sastaju dvije ekipe sa samog začelja tablice, domača MNKF Neretva ( 3 boda) i KMN Vogošća bez bodova.

U srijedu 14. februara igra se posljednji susret u Kreševu, gdje šestoplasirana ekipa MNK Kreševo ( 9 bod. ) dočekuje FC Velež koji ima 13 bodova.

Subota, 10. februar

Mostar: MNK Mostarske kiše - MNK Buba Mara, USRC " Midhad Hujdur", u 18,00 sati, sudije: Anel Puce i Armin Jelin, delegat: Sanin Zukanović svi Mostar.

Jablanica: MNKF Neretva - KMN Vogošća , SD " Jablanica " u 14,00 sati, Alen Velić i Almir Bašić oba Bugojno, Almir Miljević ( Konjic ).

Sarajevo: MNK Dia BiH - MNK Sloga, SD " Ramiz Salčin", u 20,00, Sanel Herceglija i Edin Redžović, oba Sarajevo, Nedžad Tanjo ( Goražde ).

Srijeda, 14. februar

Kreševo: MNK Kreševo - FC Velež, u 20,30 sati, SD "Troska ", Ladislav Turić i Alen Serdarević oba Vitez, Elvis Šatrović ( Sarajevo ).





Najava, 10. kolo Prve lige FBiH, grupa Sjever,

U Gračanici derbi, MNK Kaskada protiv FC Bašigovci, u Zenici MNK Calp u Areni Zenica protiv tuzlanske ekipe MNK Bosna Kompred.

U grupi Sjver igraju se dva derbija između prve četiri ekipe, u Zenici MNK Calp (1. mjesto), 21 bod će ugostiti četvreplasiranu ekipu Bosna Kompred (15 bod ), dok će drugoplasirana MNK Kaskada (21 bod) u Gračanici na svom parketu dočekati trećeplasiranu ekipu FC Bašigovci ( 18 bod. ). U Brčkom, osmoplasirano FC Brčko ( 3 boda ), očekuje drugu ovosezonsku pobjedu protiv FC Liliuma, 5. mjesto, 9 bodova.

Subota, 10. februar

Gračanica: MNK Kaskada - FC Bašigovci, gradska dvorana "Luke", u 18,00, Esmir Šahbazović ( Banovići ) i Elmir Trgovčević ( Tuzla ), Elvis Huseinbašić ( Banovići ).

Nedjelja, 11. februar

Brčko Distrikt: FC Brčko - FC Lilium, SD "Ekonomske škole, u 19,00, Nurić Suad ( Gračanica ) i Amir Hodžić ( Živinice ), Fuad Mešanović ( Tuzla ).

Zenica: MNK Calp - MNK Bosna Kompred, u , sati, gradska " Arena Zenica " , u , 15,30 sati, Selmin Osmančević i Sanel Alihodžić, oba Zenica, Mevludin Duraković ( Gračanica ).

Ismet Nimanović/Novikonjic.ba

Rate this item
(0 votes)